Fotbalový trávník je intenzivně zatěžován. Pro udržení jeho kvality a udržení jeho životnosti je potřeba trávník profesionálně ošetřovat.
Regenerace trávníku je prováděna speciální strojní linkou v pravidelných intervalech nebo jednorázově.
Jednotlivé zásahy na hřišti se odvíjejí od jeho aktuálního stavu.

Vertikutace

Prořezání nadzemní části travního drnu, odstranění plsti (stařina, mechy, zbytky posekané trávy, atd.), která vytváří příznivé podmínky pro vznik houbových chorob. Současně s prořezáváním je veškerý materiál automaticky sbírán.

Stroje Turf Tidy 1310, Pezzolato Panther 1800

Hloubková Aerifikace 

Ošetření plochy zasahující až do kořenového systému travního drnu. Cílem je rozrušit nadměrně zhutněnou vegetační vrstvu, zrychlit vsakování vody, vylepšit přísun vzduchu a svě10tla a vytvořit vhodné podmínky pro celkové zlepšení kvality hřiště.

Stroje Verti Drain 2220, Verti Drain 7215, Verti Quake 2221

Pískování

Cílem pískování je zlepšení povrchové části hřiště, urovnání drobných nerovností a vyplnění vpichů po aerifikaci. Pro lepší zapravení písku do plochy je vhodné hřiště smykovat sítí. Pískovaní se provádí aplikací vhodného písku nebo substrátu.

Stroje Turf Co CR7, Easy Spread 1600, Turf Co 1530 TM

Dosev a pokládka trávníkových koberců

Intenzivní zatěžování hřiště způsobuje opotřebení travního porostu, proto je dosetí plochy důležitou součástí regenerace. V brankovištích nebo na nejvíce poškozených místech hřiště je vhodnější položit předpěstované trávníkové koberce.

Stroje Speed Seed 1600, Turf Co Tri Wave, slupovačka Ryan

Chemické ošetření

Provádíme chemické postřiky travnatých ploch proti chorobám plevelům. Při výskytu chorob nebo preventivně (abychom snížili riziko jejich výskytu) provádíme postřik vhodným fungicidem. Proti dvouděložným plevelům v trávníku aplikujeme vhodný selektivní herbicid.
Obsluha postřikovačů absolvuje pravidelné školení o používání chemických látek.

Stroje Traktor Shibaura + postřikovač Prodag, pracovní vozítko Cushman + postřikovač

Zaměříme

Navrhneme

Realizujeme

Udržujeme

Naše Reference

Zaujala vás naše práce?

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo formuláře. +420 739 454 553 info@pm-travniky.cz