Traktory

Class Arion 430

Traktor se využívá zejména k nakládce materiálu, tažení sportovního graderu, trávníkové frézy KORO a k zimní udržbě při úklidu sněhu.

Zetor 4340

Využití k tažení sportovního graderu a zimní údržby při úklidu sněhu

John Deere 4066R a John Deere 4720

Kompaktní traktory využívané k regeneraci přírodních sportovních travnatých ploch a údržbě umělých trávníků a k zimní údržbě při úklidu sněhu.

Shibaura HST333

Malý traktor používaný k regeneraci přírodních sportovních travnatých ploch včetně chemického ošetření rostlin a údržbě umělých trávníků.

Gradery

Grader Blec 2400 a 1800

Sportovní gradery s laserovou optikou je nezbytnou součástí při výstavbě nebo rekonstrukci sportovních ploch, zejména fotbalových hřišť(BLEC 2400) a menších víceúčelových hřišť(BLEC1800). Využívá se hlavně při rovnání konstrukčních vrstev, díky oboustrannému sklonu srovnává s minimální odchylkou.

Box scraper

Používá se pro hrubé srovnání terénu.

Trávníková fréza KORO

Fréza se používá k odstranění vrchní části trávníku, zejména při nadměrném výskytu Lipnice roční. Po odstranění několika centimetrů nevyhovujícího trávníku a substrátu, lze okamžitě provést nový výsev a tím dojde k velice rychlé obnově porostu.

Pískovače -Turfco CR7 a Easy spread 1600

Tažený pískovač Turfco CR7 je využíván k pískování větších travnatých ploch s přírodním i umělým trávníkem. Stroj je využíván k aplikaci písku nebo substrátu do přírodních trávníků a gumového granulátu do umělých trávníků.

Nesený pískovač Easy spread 1600 je používán ke stejnému účelu na menších travnatých plochách a k zapískovaní okrajů velkých hřišť. Velkou výhodou pískovače Easy spread 1600 je naložení materiálu bez použití dalšího stroje.

Půdní fréza Rota-dairon RD180

Půdní fréza se používá k zakládání a renovaci nových travnatých ploch. Dále je využívána k zapravení písku do vegetační vrstvy na již stávajících sportovištích. Pracovní hloubka je až 16cm.

Verti-top 1800

Verti-top se používá k odstranění nečistot a mikroorganismů z umělých povrchů. Po vyčištění gumového granulátu dochází k jeho zpětnému zapravení do umělého trávníku díky kartáčům, které zajistí napřímení umělých vláken.

Oscilační kartáč SMG OS1700 a aktivní kartáč Agrometal

Kartáče se používají na zapravení písku a gumového granulátu do umělých trávníků. Zároveň dochází k napřímení umělých vláken.

Pracovní vozidlo Cushman + pískovač Turf-Co

Pracovní vozidlo je využíváno při výstavbě a údržbě travnatých ploch, při instalaci závlahových systémů. Díky jeho nízké hmotnosti nedochází k poškození stávajícího povrchu.

Stroje pro regeneraci přírodních trávníků a údržbu umělých trávníků

Vertikutátory -tažený Turf-Tidy 1310 a nesený Peruzzo 1800 Panter

Vertikutátory zajistí prořez vrchní části trávníku, dokonalé odstranění plsti z travního porostu, sběr válečků po aerifikaci dutými hroty a kompletní vyčištění povrchu trávníku.

Prutové brány -Verti-rake 200 a Verti-rake 300

Prutové brány se využívají u přírodních trávníků k lehkému provzdušnění vrchní části trávníku a rozrušení plsti a rostlinných zbytků. U umělých trávníků se používají k dekompresi zhutnělého gumového granulátu.

Verti Drain 7215 a 2220

Hloubkové aerifikátory sportovních travnatých ploch rychlý a těžký Verti-Drain Concorde 2220 a lehčí Verti-Drain 7215 jsou určeny k intenzivnímu provzdušnění zhutnělého substrátu. Vytvoření vhodnějších půdních podmínek pro lepší vývoj kořenového systému, rychlejší vsakování a příjem vody a tím celkové zlepšení kvality travnatého povrchu.

Verti-Quake

Hloubkový provzdušňovač půdy břity šavlovitých nožů. Jejich točivý pohyb způsobuje vznik rázovitých vln, které rozrušují půdu do stran v celé délce řezu.

Sečka Speed Seed 1600

Je ideální stroj pro výsev nových trávníků nebo dosev stávajících nebo poškozených travnatých ploch. Osivo je distribuováno rovnoměrně a jeho hustota je přesně nastavitelná.

Slupovačka drnů Ryan

Slupovačka je vhodná při výměně travních koberců na problematických místech fotbalových hřišť, např. v brankovištích. Dále je používána při instalaci závlahového systému již stávajícího fotbalového hřiště nebo jiných travnatých ploch.

Rýhovače Vermeer RTX200 a RTX100

Rýhovače jsou používány zejména při instalaci závlahových systémů nebo pokládce kabelového vedení např. při výstavbě osvětlení sportovišť.

Sekačky

Jacobsen Tri-King 1900D

Nejpoužívanější vřetenová sekačka pro fotbalová hřiště.

Iseki SXG22

Profi kompaktní malotraktor s mezinápravovou rotační sekačkou.